571 471 564
odn@ekspert-kujawy.pl

Już 20 kwietnia 2024 odbędzie się XVII MARATON EDUKACYJNY dla NAUCZYCIELI!

MARATON EDUKACYJNY, to inicjatywa realizowana przez nasz ODN już od 12 lat! Jej celem jest umożliwienie nauczycielom podniesienie swoich kompetencji zawodowych w możliwie największej ilości obszarów tematycznych w jednym dniu i w jednym miejscu.

Podczas XVII MARATONU EDUKACYJNEGO na nauczycieli czeka:
– 22 tematy szkoleń do wyboru,
– 5 bloków czasowych,
– 7 wykładowców.

W trakcie MARATONU EDUKACYJNEGO zapewniamy:

  • doświadczonych i wykwalifikowanych wykładowców,
  • najwyższy poziom wiedzy merytorycznej,
  • możliwość podniesienia kompetencji przez jedną osobę nawet z zakresu 5 obszarów tematycznych w jednym dniu.

Po każdym szkoleniu uczestnik OTRZYMUJE ZAŚWIADCZENIE POTWIERDZAJĄCE UDZIAŁ W DOSKONALENIU!

Zapisy telefonicznie: 571 471 564, bądź mailowo: odn@ekspert-kujawy.pl.

Drogie przyszłe studentki!

Jeżeli jeszcze się wahacie, czy rozpocząć studia podyplomowe w semestrze letnim – mamy dla Was super promocję!

Każda z Was, która w dniu 8 marca złoży komplet wymaganych dokumentów na studia podyplomowe, za wpisowe zapłaci jedynie 15,00 zł zamiast 150,00 zł!

Szczegóły dotyczące rekrutacji: https://odn.ekspert-kujawy.pl/studia-podyplomowe/

Rozpocznij JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE OD WIOSENNEGO SEMESTRU!

Jeżeli jesteś CZYNNYM NAUCZYCIELEM lub masz odpowiednie kwalifikacje, możesz zdobyć MGR:

✅PSYCHOLOGII w 2,5 roku!
✅PEDAGOGIKI SPECJALNEJ w 2,5 roku!
✅PEDAGOGIKI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ!

To możliwe dzięki indywidualnemu tokowi kształcenia, obejmującemu pełny program kształcenia kierunkowego z uwzględnieniem już osiągniętego dorobku zawodowego i edukacyjnego. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, możesz wnioskować o rozpoczęcie kształcenie od 6 semestru jednolitych studiów mgr i w 5 semestrów zdobyć kwalifikacje PSYCHOLOGA lub PEDAGOGA SPECJALNEGO (wnioski rozpatrywane są indywidualnie przez Rektora Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie).

Zajęcia realizowane są w większości w trybie niestacjonarnym, z wykorzystaniem nowoczesnych metod kształcenia na odległość, podobnie jak sesje semestralne oraz seminaria dyplomowe. Obrona pracy mgr odbywa się w Warszawie.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej:
💻 https://odn.ekspert-kujawy.pl/studia-magisterskie/
💻 https://odn.ekspert-kujawy.pl/studia-magisterskie-psychologia/
lub tel. 571-471-564, email: odn@ekspert-kujawy.pl.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Fundacji Ekspert-Kujawy, ul. Dworcowa 65, wejście od strony Dubienka 2, I piętro, p. 10.

Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy na 4-letnie kwalifikacyjne studia podyplomowe w zakresie Psychoterapii!

Studia realizowane są przez Wyższą Szkołę Nauk Pedagogicznych w Warszawie! Nasze innowacyjne, specjalistyczne studia kwalifikacyjne spełniają wymogi określone przez Narodowy Fundusz Zdrowia, niezbędne do ubiegania się o pracę na stanowisku psychoterapeuty (zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia psychicznego art. 5 ustawy z dn. 19 sierpnia 1994r., która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2024r.) oraz Ustawy o niektórych zawodach medycznych z dnia 17 sierpnia 2023r. (Dz.U. 2023 poz.1972) Art. 87 obowiązujący od 01 stycznia 2024r. w którym została doprecyzowana definicja psychoterapii oraz wymagań wobec psychoterapeuty.

Na studia aplikować może osoba z tytułem zawodowym lekarza lub magistra – bez wskazania wymaganego kierunku studiów.

Zajęcia realizowane w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem nowoczesnych metod kształcenia na odległość, w tym e learningu.

Po ukończeniu studiów absolwent ma możliwość certyfikacji w Instytucie Psychoterapii i Dialogu działającego przy Akademii Nauk Stosowanych we Wrocławiu.

Zapewniamy wysoko wyspecjalizowaną kadrę psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów.

Informację na temat kierunku można pozyskać: tel. 731 20 21 20, mail: psychoterapia@podyplomowe.info

Rekrutacja w naszym punkcie w Inowrocławiu: tel. 571 471 564, mail: odn@ekspert-kujawy.pl.

Uwaga Studenci STUDIÓW PODYPLOMOWYCH!

Sesja egzaminacyjna już wkrótce – dla zapominalskich: 25.02.2024 – 28.02.2024!

Mamy dla Was garść informacji:

📌 Wszystkie egzaminy dla studentów studiów podyplomowych są przeprowadzone na platformie e-learningowej przez KONTO STUDENTA. Platforma dostępna jest dla wszystkich studentów pod adresem: https://rekrutacja.czasnastudia.edu.pl/Konto/LogowanieStudenta

📌 Egzaminy będą wyświetlać się po kliknięciu zakładki: egzaminy on-line.

📌 Jeżeli będziecie mieli jakiś problem z logowaniem do KONTA STUDENTA:
a. Proszę wejść na stronę: https://rekrutacja.czasnastudia.edu.pl/…/LogowanieStudenta
b. kliknąć na dole „nie pamiętam hasła”
c. na adres e-mail podany podczas rekrutacji otrzymasz login i link do konta, za pomocą którego (klikając w link) zalogujesz się na swoje konto i będziesz mógł zmienić hasło.
Jeśli nadal będzie problem z logowaniem do platformy, należy zgłosić problem: s.legenza@wsnp.edu.pl

📌 Przypominamy, że materiały edukacyjne znajdują się obecnie w STREFIE STUDENTA:https://podyplomowe.info/strefa-studenta-podyplomowe/

📌 Na platformie e-learningowej odbędzie się jedynie zaliczenie nadchodzącej sesji. Testy zostaną aktywowane dla studentów przed egzaminem i będą widoczne po zalogowaniu. Do egzaminu można podejść w dowolny dzień i o dowolnej godzinie w czasie trwania sesji.

📌 Uzyskana ocena z testu będzie oceną umieszczoną na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych. Czas na rozwiązanie testu to 20 minut. W przypadku uzyskania oceny niezadowalającej student będzie miał możliwość ponownego rozwiązania testu. W takim przypadku za oceną końcową uważa się uzyskaną ocenę wyższą.

Weekendowe warsztaty metodyczne za nami!

W ostatni weekend (03 – 04 lutego2024r.) nauczyciele szkół podstawowych mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach metodycznych ukierunkowanych na nauczanie przedmiotów przyrodniczych oraz neurodydaktykę i jej znaczenie w procesie uczenia (się).

W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele ze szkół w: Bydgoszczy, Włocławku, Świeciu, Grupie, Białych Błotach, Kowalewie Pomorskim, Łochowie, Poznaniu, Pieraniu, Jeziorach Wielkich, Inowrocławiu i Janikowie. Organizatorem inowrocławskich warsztatów byli po raz drugi: wydawnictwo MAC z Kielc oraz nasz ODN.  

Pierwszy dzień warsztatów skierowany był głównie do przyrodników, nauczających na co dzień chemii, biologii, geografii, fizyki oraz przyrody. Podczas warsztatów nauczyciele dowiedzieli się jak walczyć na lekcjach z pseudonauką i obalać mity i przyrodnicze fake newsy. Poznali i przećwiczyli nauczanie metodą IBSE. Dowiedzieli się również jak poprzez wprowadzenie zdrowej rywalizacji można aktywować uczniów na lekcjach przyrodniczych. Prowadzącymi warsztat były Panie: Kamila Koczorowska oraz Agnieszka Kołodziejska – nauczycielki, certyfikowane ekspertki metody IBSE oraz autorki innowacji pedagogicznych.

Drugiego dnia warsztatów królowała neurodydaktyka, którą uczestnikom wyłożyła Pani Beata Kwiecińska – Pintos – trenerka, edukatorka i pasjonatka efektywnego uczenia się. Mówiła m. in. o tym, by uczyć (się) tak, jak lubi mózg, o pamięci i jej powiązaniach z budową mózgu, o czterech filarach skutecznego uczenia się – czyli jak się uczyć szybko i pamiętać długo. Poruszane były zagadnienia dotyczące strategii efektywnego uczenia się i optymalnego systemu powtórkowego. Obalaliśmy mit wielozadaniowości.  Uczestnicy poznali 5 sposobów na wzmocnienie koncentracji ucznia, poznali metody inteligentnego notowania oraz najbardziej praktyczne i skuteczne techniki pamięciowe.

Osoby, które zgłosiły się na wydarzenie, ale nie dotarły na warsztaty naprawdę mają czego żałować.

UWAGA – DZISIAJ ODN JEST NIECZYNNY!

Szanowni Państwo,

Ze względu na udział kadry ODN w obowiązkowym szkoleniu kompetencyjnym, w dniu dzisiejszym nasza placówka jest nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy!

Zaproszenie na BEZPŁATNE WARSZTATY METODYCZNE!

Wydawnictwo MAC Edukacja i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Fundacji Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu mają zaszczyt zaprosić NAUCZYCIELI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH do udziału w BEZPŁATNYCH warsztatach metodycznych, które odbędą się w dniach

3.02.2024r. oraz 4.02.2024r.03.02.2024 (sobota), godz. 10:00 – 15:30, Fundacja Ekspert – Kujawy, ul. Dworcowa 65, Inowrocław (wejście od str. ul. Dubienka 2)

.Zgłoszenia na warsztaty prowadzimy wyłącznie na stronie internetowej : https://www.mac.pl/konferencje…/warsztaty-inowroclawDO 31 STYCZNIA! LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!W PRZYPADKU PROBLEMÓW ZE ZGŁOSZENIEM ZA POŚREDNICTWEM STRONY WWW ZGŁOSZENIA MOŻNA PRZESŁAĆ NA ADRES MAILOWY: odn@ekspert-kujawy.pl PODAJĄC W WIADOMOŚCI SWOJE IMIĘ, NAZWISKO, NAZWĘ SZKOŁY ORAZ TELEFON KONTAKTOWY!

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Szanowni Studenci, Drodzy Interesariusze,

Informujemy,że w okresie od 27 grudnia 2023 do 1 stycznia 2024 trwa przerwa świąteczna w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Fundacji Ekspert – Kujawy, w tym w Akademickim Punkcie Rekrutacyjnym w Inowrocławiu.

Na wszelką korespondencję odpowiemy 2 stycznia 2024.

Jednocześnie pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia pomyślności w Nowym Roku 2024!