571 471 564
odn@ekspert-kujawy.pl

Sobota pod znakiem eksperymentów!

W sobotę 25 lutego w naszym ODNie, chętni nauczyciele przyrodnicy z całej polski, namacalnie przekonali się, jak można osiągnąć edukacyjny sukces przyrodniczy na swoich lekcjach.

Pod okiem niezwykle charyzmatycznych prowadzących – Dominiki Strutyńskiej, Piotra Wróblewskiego i Łukasza Spornego (Przyrodnicy Razem Centrum Chemii w Małej Skali) wykonywali niesamowite, interdyscyplinarne doświadczenia, które z powodzeniem można przenieść do szkolnej klasy, bez konieczności stosowania skomplikowanego oprzyrządowania. Jak przekonywali prowadzący – to przedmioty przyrodnicze są przyszłością edukacji, bo to dzięki nim wiemy jak funkcjonuje świat. Od tego, czy zaszczepimy w dzieciach chęć poznawania tego co nieznane i z pozoru skomplikowane zależy, jaką drogę edukacyjną w przyszłości wybiorą.

Podczas konferencji „Namacalny sukces przyrodniczy” był ogień, błysk, fluorescencja, napięcie powierzchniowe, dużo uśmiechu i co najważniejsze rewelacyjna atmosfera. Spotkanie zostało zrealizowane dzięki inicjatywie Wydawnictwa Edukacyjnego MAC z Kielc www.mac.pl , o oprawę organizacyjną zadbał Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Fundacji Ekspert-Kujawy, a słodki poczęstunek przygotowała Restauracja Twoje Smaki